מחאת me too# בהוליווד הביאה השבוע להשקת קוד התנהגות חדש להתמודדות עם הטרדה מינית, על ידי איגוד שחקני המסך והרדיו בארה"ב, המאגד תחתיו כ-160 אלף שחקני קולנוע וטלוויזיה, עיתונאים, שדרני רדיו, מוזיקאים ומדובבים. עוד לפני שנה וחצי השקנו בישראל את האמנה למניעת הטרדות מיניות בתעשיות הקולנוע והטלוויזיה. יחד עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל, והאיגודים המקצועיים פעלנו לניסוח אמנה שתתאים לאופי העבודה המורכב בתעשייה.

האמנה נולדה בעקבות פנייה שהגיעה אלי מעובדת שהוטרדה מינית ופוטרה, כי היא "העכירה את האווירה על הסט". תחום ההפקות היווה אתגר לחוק למניעת הטרדה מינית; יחסי עבודה באווירה לא פורמאלית, תעסוקת פרילנסרים והיפוך התפקידים לפיו הטלנט, כוכב ההפקה, הוא המועסק ולא המעסיק, אבל הכוח בידיו, הקשו רבות על יישום החוק בתעשייה.

יזמתי היום בוועדה לקידום מעמד האישה דיון מעקב מיוחד, בו השתתפו נציגות ונציגים מהאיגודים שחתמו על האמנה, ומטרתו הייתה לשמוע מה השתנה מאז, ומה עוד אפשר לעשות. בין היתר, מונו אחראיות למניעת הטרדה מינית באיגודים השונים וממונה חיצונית. נתלו פוסטרים המפרטים על עקרונות האמנה ומספרי טלפון של האחראיות על הנושא, ועוד.

הדרך עוד ארוכה וסביבת העבודה בתעשיית הקולנוע וההפקות מערימה אתגרים, אך אסור לנו לקבל מציאות של הטרדות מיניות באף סביבת עבודה, וכל צעד להעלאת המודעות ולמיגור התופעה מבורך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 165. הגיבו: 11. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}: