יום הזיכרון 2018 בפתח, סופרים עוד שנה של שפיכות דמים. 71 חללים נוספים למניין חללי ישראל.

ברגעים אלה מתנהל דיון בעתירה נגד שר הביטחון בעקבות החלטתו לאסור את כניסתם של 202 פלסטינים ופלסטיניות לטקס הזיכרון האלטרנטיבי. ערב יום הזיכרון, שלטון הימין מנסה לטרפד כל ניסיון לשיח, להסתכלות מעבר לכאן ועכשיו, לתקווה. בפטרנליזם עלוב ומנותק, כופים שר הביטחון ודומיו על הורים שכולים, שאיבדו את היקר מכל, את הדרך בה עליהם לציין את היום הקשה ביותר בשנה.

המשפחות הללו שאבדו את יקיריהן כתוצאה מהסכסוך שלא נגמר, הן ההוכחה שיש ישראלים ופלסטינים שלא רוצים עוד שפיכות דמים, ששיח ופיוס בין העמים הוא אפשרי. ובדיוק מהסיבה הזאת הם מאיימים על שלטון הימין. פיוס ושלום לא משרתים את אלו שמקומם מובטח כל עוד השנאה יוקדת, כל עוד הסכסוך האלים נמשך. בשבילם ערבי, פלסטיני, מחבל - הכל אותו דבר.

מסע הדה-לגימטימציה כלפי פורום המשפחות השכולות Parents Circle Families Forum منتدى العائلات الثكلى ו לוחמים לשלום, לא קורה רק בערב יום הזיכרון. בשנה שעברה משרד החינוך מנע מששה הורים שכולים מהפורום, ישראלים ופלסטינים, להעביר פעילות בתיכון בנשר, ובטקס יום הזיכרון בו השתתפתי בשנה שעברה, ספגנו אלימות, יריקות וקריאות נאצה. זהו ביזוי מובהק של השכול, אבל עליו לא נשמע גינוי מליברמן או רגב. מבחינתם בפיוס ושלום צריך להיאבק, אלימות צריך לחבק. זה ההיגיון ההזוי של הממשלה הזאת.

אני גאה לראות את תנועות הנגד שקמות לאחר כל השתלחות במי שפועל לעתיד טוב יותר, בין אם זה נגד הקרן החדשה ובין אם נגד פורום המשפחות השכולות. אני משתאה למראה האזרחים הרבים שמביעים תמיכה ותורמים כספים בהיקפים חסרי תקדים. יש לי הזכות להיות חלק מאותו הלך הרוח, מאנשי ציבור ומארגונים שלא מוכנים לקבל את המציאות העגומה הזו ופועלים יום יום כדי לסיים את הסכסוך.

לא אשתוק, כי ארצי שינתה את פניה. לא אוותר לה, אזכיר לה ואשיר כאן באוזניה עד שתפקח את עיניה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 271. הגיבו: 65. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}: