השגרירות שנפתחת והשגרירות שנסגרת

צעד אחר צעד - המשוואה של ממשל טראמפ נראית ברורה מתמיד: פתיחת שגרירות בירושלים למול סגירת השגרירות הפלסטינית בוושינגטון והפסקת המימון לאונר"א.

הממשל האמריקאי הנוכחי ממשיך לכרסם בסטטוס קוו הישראלי-פלסטיני ומבטל את יכולתו לשמש כגורם מגשר בינינו ובין הרשות הפלסטינית. אולי נתניהו וחבריו בימין נהנים לראות את המדיניות שלהם מיושמת על ידי טראמפ – אבל המפסידים הגדולים הם אנחנו – הציבור הישראלי.
קצת כמו תלמידים בבית ספר ששמחים על שביתה ולא מבינים שאת ההפסד בימי הלימוד יצטרכו להשלים בשעות לימוד נוספות.

אנחנו מפסידים כי אנחנו מאבדים את היכולת שבת בריתנו הקרובה והחשובה ביותר היא זו שתבצע את המשא ומתן.
אנחנו מפסידים כי אנחנו מסכנים את השיתוף פעולה הביטחוני בינינו לבין הרשות הפלסטינית. שיתוף פעולה שמציל חיי אדם באופן יום-יומי – מוזמנים לשאול כל ראש שב"כ או אלוף פיקוד מרכז.
אנחנו מפסידים כי סרבני השלום הגדולים נמצאים בצד שלנו: מרכז הליכוד הצביע בעד סיפוח, כחלון בעיקר נטו שותק, ובנט וחבריו שואפים לסיפוח ולשליטה מלאה בגדה המערבית.

ובעיקר אנחנו מפסידים כי התהליך שמפניו מזהירים כבר שנים, שאם לא ייחתם הסכם מדיני נצטרך לבחור בין המדינה היהודית למדינה הדמוקרטית, הופך להיות מוחשי מדי יום: חוק הלאום, הגברת הכפייה הדתית-לאומנית במערכת החינוך, ועיקור הכוח של בית המשפט העליון. זה הכיוון שאליו מובילה אותנו הפחדנות המדינית.

הגיע הזמן שננצל את העובדה שישראל היא במצב הביטחוני מהטובים שהיינו בו בתולדותינו כדי לעשות את המעשה הציוני ביותר – לקחת את גורלנו בידנו – ולצעוד לעבר הסכם שיבטיח את קיום המדינה היהודית-דמוקרטית לצד המדינה הפלסטינית.

זה האינטרס הישראלי והציוני האמיתי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 235. הגיבו: 98. שיתפו: 25.
{% trans 'Tags' %}: