מערכת הבחירות הזו הייתה רוויה מדי בגזענות ובהסתה נגד החברה הערבית, אך דיכוי ההצבעה ביום הבחירות זו חציית קו אדום שאסור לנו לשתוק עליה.

ביום הבחירות לפני יומיים ראינו מעשה חמור מצד מפלגת הליכוד: לא פחות מ-1,300 מצלמות נרכשו במיוחד כדי להטיל אימים על החברה הערבית מתוך מטרה מכוונת להוריד את אחוזי ההצבעה - מתוך אינטרס פוליטי ברור להוריד את המפלגות הערביות מתחת לאחוז החסימה. זה לא פחות משימוש בעקרון של "טוהר המידות" כבן ערובה להמשך מסע ההפחדה נגד החברה הערבית בישראל - שהיה לאורך כל מערכת הבחירות.

פניתי היום ליועמ"ש בדרישה לבצע בדיקה דחופה על ניסיונות דיכוי ההצבעה של החברה הערבית, שעשויות לעלות לכדי הפרה של חוק הבחירות הישראלי שאוסר לאיים על הליך ההצבעה החופשית.

בנוסף, עם השבעתה של הכנסת אגיש הצעת חוק לתיקון חוק הבחירות באופן שיאסור הצבת מצלמות או מכשירי הקלטה מכל סוג, מלבד בידי וועדת הבחירות המרכזית או משטרת ישראל, כדי למנוע קידום אינטרסים פוליטים של מפלגה כזו או אחרת.

לא נעבור על סדר היום, כשמתבצעת פגיעה כה חמורה בדמוקרטיה הישראלית בכלל ובחברה הערבית בפרט, אשר ממילא נמנעת מהשתתפות בבחירות עקב תסכול ויאוש מאפלייתם והדרתם בחברה הישראלית. זו חובתנו לעודד הצבעה בקרב כל אזרחי ישראל, ללא הבדל דת, גזע ומין ולהיאבק בכל תופעה שמאיימת על חופש הבחירה. מפלגת השלטון כבר מזמן שכחה את החובות שלה לאזרחיה, אבל אנחנו נדאג להזכיר לה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 879. הגיבו: 226. שיתפו: 93.
{% trans 'Tags' %}: