היום בסבב ההמלצות אמרתי לנשיא שתוצאות הבחירות מעוררות שלוש סוגיות שמסכנות את המשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ובהן נאבק בכל דרך אפשרית.

הראשונה היא הדה-לגיטימציה כלפי אזרחי ישראל הערבים שהחריפה לאורך שלטון הממשלה האחרונה, ובמהלך מערכת הבחירות שהסתיימה זה עתה. מפלגת השלטון באופן ממומן ומתוכנן דאגה במו ידיה להפחתת ההצבעה בקרב חמישית מאזרחיה באמצעות חוק הלאום, קמפיין מסית ומצלמות בקלפיות. בד בבד, המפלגה שהתיימרה להוות תחליף למפלגת השלטון סירבה להידברות עם המפלגות הערביות ובכך נתנה יד בהסתה. משימתנו להיאבק בתופעה חמורה זו בכל דרך אפשרית ולהשיב את אמון החברה הערבית כאזרחים שווי זכויות.

הסוגיה השניה היא הפגיעה החמורה בדמוקרטיה הליברלית בישראל, בעיקר בעצמאותו של בית המשפט העליון ובשלטון החוק. מה שהתחיל בקדנציית הבלהות של איילת שקד כשרת המשפטים עתיד אף להחמיר עקב הרצון של ראש הממשלה לבצע "שינויים מהותיים" במערכת המשפט. אם שינויים אלו יהיו דומים לצעדים שנקטו חבריו של נתניהו השולטים בהונגריה ובפולין, נוכל להיפרד מהפרדת הרשויות כפי שהכרנו אותה, ולהכתיר את הרשות המבצעת כמושלת על הכל, ללא כל רסן או בלם.

והסוגיה האחרונה היא הצורך ההכרחי לשים סוף לסכסוך הישראלי-פלסטיני, לסיים את הכיבוש בשטחים ולמצוא פתרון נכון לנו ולשכננו כדי שנוכל לחיות בשלום בארצנו. אין שרביט קסמים שיכול להעלים את מליוני הפלסטינים שחיים תחת השלטון הצבאי שלנו ואין כישוף שיסיר את רצונם הלגיטימי להגדרה עצמית במדינה עצמאית וריבונית, כפי שלנו יש. השאלה שעומדת על הפרק היא האם נמשיך להעביר את הסכסוך מדור לדור - או שנעשה את המעשה האמיץ כדי שלילדנו יהיה כאן עתיד טוב יותר.

הקואליציה המתגבשת לנגד עינינו תהיה ימנית יותר, קיצונית יותר, דתית יותר וגברית יותר מזו שעומדת לסיים את תפקידה. ואנחנו נבוא עם כל הכוח כדי להיות האופוזיציה הכי חזקה כדי לשמור על הדמוקרטיה הישראלית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 163. הגיבו: 54. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}: