היום נשבעתי אמונים בפעם השלישית לכהן כחברת כנסת מטעם מרצ. בשבילכן.ם ולמענכן.ם

וזו לא הולכת להיות משימה קלה. זו תהיה כנסת גברית יותר, מליטריסטית יותר, דתית יותר, חברתית פחות וקיצונית יותר.

זו תהיה קואליציה שרואה את מערכת המשפט הישראלי כאויב, את החזונות המשיחיים על סיפוח הגדה המערבית כמדיניות ואת כפיית חוקי ההלכה כשליחות.

זו תהיה ממשלה שרואה את הדמוקרטיה כעול שהוטל על המדינה היהודית, שבה השרים רואים קודם כל את הסקטור הקטן שהם מייצגים לפני טובת הציבור הישראלי ושבה "הקרבות" על המשרדים השונים נסובים סביב השאלה מי יכול להסב להם יותר נזק.

מעל הכל, זוהי ממשלה שנשענת על מכנה משותף אחד מרכזי: המוכנות לעשות כל דבר שיידרש כדי למנוע את העמדתו לדין של נתניהו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים.

ולמול הממשלפלצת הזו - המשימה שלנו היא להרים ראש ולהיאבק בכל הכוח בעד הערכים שלנו ובכל מקום. בעד מדינה דמוקרטית חזקה, תוססת ובועטת שיש בה מקום גם לערבים, נשים ולהט"בים. בעד מדיניות חברתית שמסייעת קודם כל לאוכלוסיות המוחלשות לפני שהיא מצ'פרת ברגולציה לחברות הגדולות ולטייקונים. בעד החזרת השפיות בה השלום הוא המטרה ולא מילת גנאי.

את המסר הזה אנחנו צריכים להדהד כל יום, כל שעה ובכל מקום; במשכן הכנסת, בתקשורת, ברחוב, בארוחות שישי, בתור בסופרמרקט או בפני כל מי שמוכן לשמוע. אין לנו פריווילגיה להוריד ראש ולהשפיל מבט. הצטרפו אליי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 843. הגיבו: 144. שיתפו: 25.
{% trans 'Tags' %}: