דו"ח מבקר המדינה בנושא טיפול המדינה בעבריינות מין כלפי קטינים מצייר תמונת מצב מדאיגה הנובעת מכשלים מערכתיים, ואף רשלנות, בטיפול באחד הנושאים הכי רגישים וקשים שיש בחברה: פגיעות מיניות כלפי קטינים.

בכנסת האחרונה פיקחתי על דיוני וועדת חוק, חוקה ומשפט בנושא עבריינות מין והתרעתי פעם אחר פעם על הליקויים החמורים, שזוכים להדהוד נוסף בדו"ח המבקר. ממצאי הדו"ח לא רק שאינם חדשים, אלא הם רק קצה קצהו של הקרחון בנוגע למספרים האמיתיים של הקטינים הנפגעים.

רוב נפגעי ונפגעות התקיפות מיניות הם קטינים מתחת לגיל 18, דבר שהופך אותם לאוכלוסיה החשופה ביותר והנפגעת ביותר בקרב אוכלוסית נפגעי ונפגעות תקיפות מיניות. יחד עם זאת, העליה במספרי התלונות מצביעה על שיפור במודעות לנושא, ויש להמשיך ולעודד את המגמה לצורך טיפול ראוי בקטינים ומניעת פגיעות מיניות עתידיות.

על משרדי הממשלה לגבש באופן מידי תוכנית לתיקון דחוף של הליקויים ולבנות מענה הוליסטי, מודרני ומשודרג לטיפול בנושא. הממשלה צריכה להקים ועדה בין משרדית מתוקצבת היטב לטיפול בתופעה, החל מצעדים להעלאת המודעות בקרב האוכלוסיה, דרך הכשרת אנשי מקצוע בתחום מרגע קבלת התלונה ועד מענה תקציבי והקצאת משאבים לשיקום ותמיכה בנערים ובנערות הנפגעים, ויפה שעה אחת קודם.

גם במהלך הכנסת הזו אפעל להקמת הוועדה המקצועית בנושא - כדי לפקח מקרוב אחר יישום הלקחים החמורים שעלו בדו"ח ובדיוני הוועדה שהיו בנושא. אסור שנפקיר את הילדים ובני ובנות הנוער שחוו את אחת הטראומות הקשות ביותר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 191. הגיבו: 22. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}: