אלי סבהט ז"ל, מלקמו ז"ל, אילן טפרה ז"ל, יוסף סלמסה ז"ל, אברהם דמתי ז"ל, סלומון טרפה ז"ל, רפאל רדאי ז"ל, אהרון מקונן ז"ל, גשאו מולא ז"ל, שחר ממן ז״ל, יהודה ביאדגה ז"ל, סעדי מהדי ז"ל, איתמר אביטן ז״ל, סלומון טקה ז"ל, רק בן 19 - נוסף לרשימה הנוראית הזו אמש.

הרשימה הזאת היא אות קלון למשטרת ישראל בפרט, ולחברה הישראלית כולה. הירי בטקה ז"ל הוא מעשה מכוער של פרופיילינג של גזענות ודעה קדומה. למישהו יש ספק שאם טקה לא היה מקרב קהילת יוצאי אתיופיה , האירוע אמש היה נגמר אחרת?

הזעם, הכעס והכאב של בני הקהילה הוא מובן ומוצדק כי עדיין ,במדינת ישראל של 2019, יש אנשים שדמם מותר.

האלימות המשטרתית כלפי העדה האתיופית וקבוצות מיעוטים נוספות בחברה הישראלית מלווה בשיטור יתר והגדרה אוטומטית שלהם כ"מסוכנים". טענתו של השוטר כי "חש מאויים", נובעת מגזענות כלפיהם והגדרתם כ"איום" באופן אוטומטי. בגלל מראה חיצוני או שיוך אתני, משטרת ישראל עושה הבחנה בין אזרחי המדינה עליהם היא מגנה ובין אלה שהיא רודפת.

את המאבק הזה צריך להוביל ברחוב, בתקשורת ובכנסת, כפי שעשינו בנחרצות, ונמשיך גם בכנסת הבאה. אני קוראת למח"ש להוביל חקירה מעמיקה, יסודית, שבניגוד לתיקים הקודמים – לא תיסגר במהירות ותיגנז בתהום השכחה.

אחוזי הכליאה הגבוהים, המעצרים הלא מוצדקים, הפעלת כוח לא פרופורציונלית – כולם יריקה בפרצופה של הדמוקרטיה, ומזכירים לנו שוב שבעיני המוסדות והרשויות יש אזרחים סוג ב'.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 109. הגיבו: 18. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}: