כנראה שראש הממשלה חושב שהילדים שלי נולדו כשהם כבר בני 3 - אחרת אין הסבר למה המדינה מתנערת מהאחריות לחינוך של פעוטות. בסך הכל מוציאים ההורים הצעירים של ישראל מעל לשלושה מיליארד שקל בשנה על הטיפול בילדיהם הרכים – 80% מכלל ההוצאות בתחום הטיפול בגילאי ילודה עד 3.

מעל לחצי מיליון פעוטות ותינוקות נשארים חסרי הגנה מצד המדינה למרות חוק חינוך חינם וחובה. שלושה מכל ארבעה פעוטות לא נמצאים במסגרת המפוקחת על ידי המדינה ולמעשה אין אף אחד שיודע היכן הם נמצאים בזמן שהוריהם בעבודה, לא דואג לאיכות החינוך אותו הם מקבלים, לשלומם או לרווחתם.

בעוד בצרפת, לדוגמה, כל גננת או מטפלת צריכה לקבל רישיון מהמדינה, בישראל התחום פרוץ לחלוטין. המסגרות הפרטיות – צהרונים, משפחתונים, פעוטונים - לא מפוקחות כראוי. אף אחד לא בודק כמה ילדים יש בכל מסגרת? כמה אנשים צוות? האם הצוות עובר הכשרה מתאימה?

הדרישה למצלמות בפעוטונים היא מובנת אבל היא לא פיתרון לזמן ארוך. דרושה בניית מערכת חינוך לפעוטות ולתינוקות, לצמצם את הפערים החברתיים בין הורים שיכולים להרשות לעצמם מסגרות יקרות לכאלה שלא, הכשרה מקצועית של הגננות ופיקוח על מספר הילדים בכל מסגרת. הגיע הזמן שהמדינה – שמעודדת ילודה בסכום של מעל ל-7 מיליארד שקל בשנה – תתחיל לדאוג לתינוקות גם אחרי שהם נולדים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 444. הגיבו: 24. שיתפו: 37.
{% trans 'Tags' %}: