הם גיבורים.
אתם יודעים את זה ואנחנו יודעים את זה.
תושבי העוטף, למודי הסבבים, 130 ימים של שריפות ורגעי ה ״חזרה לשיגרה״ כאילו זאת באמת שיגרה, הופכת אותם, לגיבורים בעיני.

ושוב ההסלמה הזאת שאתה יודע שתגיע - כי יש כאן ממשלה שלא ניצלה את שנות השקט למהלכים משמעותיים, והיא מאיימת תמיד מעבר לפינה והופה - הנה שוב.
מזה 3 חודשים אני חיה עם אפליקציית צבע אדום. מרגישה חובה ציבורית להתעורר יחד איתם. אבל אני ומשפחתי, לא צריכים לברוח לממ״ד - ואני לא שוכחת את זה לרגע, כי הם - בשריפות היומיומיות, פצמ״רים, איום המנהרות וירי תלת מסלול, הם שסופגים את הקושי עבור הישראלים.

מוכרחה לומר שהפתרון הצבאי הוא מורכב ואני לא מקנאה במי שישב בקבינט אתמול.
אבל איזו חוצפה יש להם להסתכל לתושבים בעיניים - לאלה שהבטיחו למוטט את שלטון חמאס.
אבל אם נשים את העניין הביטחוני לרגע בצד, למה הממשלה הזאת לא פועלת כדי להזרים משאבים לחקלאים, לתיירנים, למרכזי החוסן שעוד רגע קורסים מהמאמץ העצום ומחוסר המשאבים ואיזו שערוריה שהם אינם בולמים את מהלך לקיצוץ מכסות המים.

פניתי אתמול ליו״ר ועדת הכספים על מנת שיכנס את הועדה כבר בראשית השבוע כדי שנוכל לוודא את הזרמת המשאבים באופן מיידי. לפני 3 חודשים פניתי לראש הממשלה ודרשתי ממנו להכריז על העוטף אזור ״מוכה אסון״ כדי שיהיה קל להזרים בהוראות שעה את כל מה שזקוקים לו, לפני שבועיים פניתי לסגן שר הבריאות על מנת שיעביר כסף למרכזי החוסן.
אני עוקבת ובודקת, כי לא יכול להיות שיעמדו לבדם מול הגל הקשה של ההסלמה.
הם מותשים הגיבורים.
מילה של אופטימיות - בצהרים הוחלט לבטל את פסטיבל הבלונים הפורחים בפארק אשכול. לפנות ערב נודע שלמרות הכל הבלונים עצמם יופרחו.
הבלונים האלה, לא ישרפו שדות, הם יעלו למעלה למקום שבו נמצאות התקוות ויושבים החלומות.
כי אולי עוד יבוא יום.
החדשות

https://www.mako.co.il/news-israel/local-q3_2018/Article-229a2c7f9df1561004.htm?utm_source=Whatsapp&utm_medium=Share&Partner=Whatsapp_Share


אהבו: 197. הגיבו: 18. שיתפו: 27.
{% trans 'Tags' %}: