מחר, על פי פרסומים, צפויה להגיע לסיומה סאגה ארוכה מדי, של מיזוג ערוץ עשר עם ערוץ רשת לערוץ מסחרי אחד, עם חברת חדשות עצמאית. המיזוג הזה היה צריך לקרות כבר לפני הרבה זמן, ומהרבה סיבות.

אבל זה נראה שיש מישהו שמאוד רוצה שזה לא יקרה. זה אולי לא קשור למה שקרה אתמול עם דינה זילבר, המשנה ליועמ״ש, אבל זה חלק מה אוירה הכוללת שמי שלא עובד ״אצלנו״, לא יוכל לעבוד.
ואף אחד בערוצים האלה לא עובד אצל יו״ר הרשות השניה, שמונעת את המיזוג, אצל הממשלה או אצלנו, האופוזיציה.

כאשר התקיים הדיון שיזמתי בנושא המיזוג של רשת וערוץ עשר בוועדת הכלכלה לפני שבועיים, טענתי כי ידיים לא נקיות משחקות במיזוג הזה. זה לא היה סתם – לאורך החודשים האחרונים, עשתה היו״ר שמאלוב-ברקוביץ׳ ככל שיכלה לטרפד את המיזוג, למרות שהממונה על ההגבלים העסקיים אישרה כבר את המיזוג בתחילת אוגוסט. כשפורסם היום כי שמאלוב-ברקוביץ עלולה לנסות ולעשות עוד תרגיל פוליטי אחד, ולטרפד את המיזוג על ידי התפטרותה, ומניעת קוורום חוקי במועצה הרשות השנייה- לא הופתעתי.

על אף שאמרה כי לא תעשה כן, אני לא מותירה יותר דברים ליד המקרה.
כדי למנוע זאת פניתי היום בדחיפות ליועמ"ש בבקשה להתערבותו, אם וכאשר היא תעשה זאת.
אין מניעה שהיועמ״ש יאשר שההחלטה תתקבל בקוורום חוקי חסר של המועצה, או לחילופין ובצעד חריג, לאשר המיזוג על סמך אישורה של הממונה על ההגבלים העסקיים – שכבר קבעה כי עדיף שהחדשות ימשיכו לפעול מאשר שהמסך יוחשך.

אני נלחמת זמן רב במהלכי הממשלה וזרועותיה לפגוע במגוון התקשורתי, ובנסיונם להכתיב מה נראה בטלוויזיה או נשמע ברדיו. הדמוקרטיה אינה אותה דמוקרטיה בלי תקשורת שמתווכת לנו אותה.
כלכלית השוק בישראל קטן, ועתה אנחנו בפני מצב של השתקה כי מישהו שם בממשלה החליט שזאת בדיוק ההזדמנות לסגור את חדשות 10. זאת כל הבעיה. אבל כאן אנחנו נכנסים ואת סתימת הפיות הפוליטית הזאת, נעצור.

מוזמניםות להקשיב לדיווח מהערב ב גלצ, ובתגובה הראשונה - לקרוא את המכתב ששיגרתי ליועמ"ש.
Eliav Batito


אהבו: 52. הגיבו: 4. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}: